The Ukrainian Orthodox Church of the Holy Trinity
The Ukrainian Orthodox Church of the USA
824 Adeline Street Trenton, New Jersey 08610
Sunday Bulletin

Holy Trinity Ukrainian Orthodox Church of the USA. www.uocholytrinity.org  Parish Priest: Fr. Zinoviy Zharsky /609/ 393 - 5330 or /607/ 245 - 9988 stjohnuoc@yahoo.com Welcome all visitors of Holy Trinity. Please come again. Sunday, September 25 + 2016 УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА СВ. ТРІЙЦІ В С.Ш.А. СЕРДЕЧНО ВІТАЄМО НАШИХ ГОСТЕЙ ЯКІ МОЛИЛИСЬ СЬОГОДНІ З НАМИ. БУДЕМО РАДІ БАЧИТИ ВАС У НАСТУПНУ НЕДІЛЮ. НЕХАЙ ВАС ОБЕРІГАЄ ГОСПОДЬ 

Those who build a House of God on earth build for themselves a house in heaven” “Той хто будує Дім Божий на землі, будує собі дім на небесах”

 

Liturgical Schedule

Saturday, July 1 -3:00PM Sacrament of Baptism for the child of God Stella - Grace Scabarozi 6:00 M. Vespers / Confession. Reading the live of the saints Great Vespers / Confession. Reading the life of the saints. Sunday, July 2 - 9:00 AM. Hours/Confession. 9:30 AM. Divine Liturgy. Prayer for ravelers following the Divine Liturgy. Religious School.

 

Розклад Богослуження: Субота, 1 липня - 15:00 Таїнство Хрещення дитини Стелли Скабарозі. 18:00 Велика Вечірня / Сповідь. Читання життя святих. Неділя, 2 липня - 9:00 Часи / Сповідь. 9:30 Божественна Літургія. Молитва для подорожуючих після Літургії. Релігійна школа.

 

We share our joy with Vasiliy Serpikov, he was recognized as engineer of the year from his work. Good job Vasiliy and keep going with the same spirit!

 

Welcome the Skibicki family into the Holy Orthodox Faith, they joined yesterday!

 

Вітаїмо Василя Серпікова, він був вибраний кращим інженером року в компанії в якій він працює.

 

Радіємо з родиною Скібіскі, вони вчора були прийняті до Православної Церкви!

 

Вітаємо з Днем Народження! Happy Birthday! June - Червень: 28 - Надія Мельник, 28-Єкатерина Казлуская, 30 - Людмила Казлуская. July - Липень: 1 - Галина Фіщук

 

We prayerfully remember. Ми молитовно згадуємо. Memory eternal! Вічна память! June - Червень 25 John Birban, 25 Paul Golgun, 26 Nicholas Olynyk, 26 George Leszczuk Jr., 26 Nataliya Wyshywan, 29 Carl Schmelz, 30 Mary Sabat. July - Липень: 1 Anna Kaziuk, 1 Harry Stoyakewych, 1 Michael Kruchkowsky, 1 Eugenia Belica.

 

 Події з життя нашої парафії. Будь ласка, приймайте активну участь. Вівторок, 11 липня - 18:30 Cвяткова Вечірня. Середа, 12 липня - 9:00 Святкова Літургія. Свято Апостолів Петра та Павла. Закічення Апостольського Посту. Якщо в Вашому житті чи житті Важої родини відбулись життєво - важливі події повідомте от. настоятеля і ми разом як Христова Родина розділемо з Вами радість. Дорогі прихожани, щоб достойно вшанувати військових ветеранів ми повинні знати їх імена та прізвиша. Будь ласка повідомте от. настоятеля або Василя Лищак В церковному притворі знаходиться скринька для Ваших порад та пропозицій що до святкування 100-річного ювілею заснування нашої парафії. Дякую Вам. Кожну неділю після літургії усі запрошуються до церковного залу на каву. Якщо Ваші діти чи онуки цього літа закінчили середню школу будь ласка повідомте отця. Неділя, 22 жовтня - Урочисте відзначення 98 річниці заснування нашої парафії.

 

Future events please mark your calendar. Tuesday, July 11 - 6:30 PM. Festal Vespers. Wednesday, July 12 - 9:00 AM. Divine Liturgy. Feast Day Sts. Peter and Paul. End of the Apostolic Fast. If anything exciting happened in your life or in the life of your family please share this news with your Pastor and we together as Christ's family will rejoice and support you. At the church Narthex you will find a suggestion box for our parish 100th Anniversary celebration. Please share your ideas and suggestions. Thank you. We are collecting the names of the living and deceased Veterans from our parish family. Please give their names to William Leszczuk or write there names at the front of the church. Thank you. Every Sunday following the Divine Liturgy you are welcome to the Coffee Hour. Please let Father know if your children graduated from the high school this summer. Sunday, October 22 - 98 Parish Anniversary Celebration.

 

25 червня 1992 р. відбувся Всеукраїнський Помісний Собор, на якому проголошено об'єднання частини Української Православної Церкви і Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Українську Православну Церкву Київського Патріархату і обрано Патріархом Київським і всієї Руси-України митрополита Мстислава (Скрипника). Митрополита Філарета було обрано Заступником Патріарха Київського і всієї Руси-України.

 

”З'єднання волі людської з волею Божою є стан досконалості” Чудовими подвигами ченців-самітників прославилася в четвертому столітті єгипетська пустеля. Серед відомих подвижників того часу на особливу увагу заслуговує преподобний Онуфрій Великий. З молодих років він виховувався в монастирі, а потім вирішив наслідувати життя пустельників. Таємно вийшовши з обителі, він побачив яскравий промінь, що вказував йому шлях до місця майбутніх подвигів. Згодом біля печери, де оселився преподобний, зросла пальма. 25 червня Православна Церква вшановує пам'ять угодника Божого, який прожив 60 років в повній самоті в пустелі.

 

25 червня 1655р засновано місто Суми. “Зв'язок з минулим - основа для віри в майбутнє” Засновником Сум вважається козацький полковник Герасим Кондратьєв. Він прибув на місце майбутнього поселення в 1655 році з групою козаків-переселенців з містечка Ставище Білоцерківського полку. Притока річки під назвою Сумка дала назву майбутньому місту. З 1939 р Суми - обласний центр України. Сьогодні там проживає майже 300 т. людей

 

25 червня 1954 р. Кенгірське повста́ння політичних в'язнів Степового табору в м. Кенгір у Казахстані. Було жорстоко придушене за допомогою сов'єтської армії із застосуванням танків. У повстанні брало участь близько до 8000 в'язнів, більшість із них засуджені за політичними статтями українці та інші.

 

26 червня День пам'яті мучениці Акиліни ІІІ ст. «Де твій Бог? Нехай прийде і візьме тебе з моїх рук », говорив кат дванадцятирічній дівчинці Акиліні. «Господь мій поруч, і чим більше моє страждання, тим більше Він дає мені сил і терпіння», відповідала мучениця. Свята Килина, з фінікійського міста Бібл, прийняла смерть за те, що переконувала своїх подруг-язичниць звернутися до істинної віри. Коли дівчинку вели на страту, вона дякувала Богові за можливість постраждати за Його Ім'я. Мужня юна християнка прийняла смерть в кінці III століття, в роки правління імператора Діоклетіана

 

Блажен, хто предків з чистим серцем шанує” Пам'ятники Тарасу Шевченку є в багатьох містах де живе українська діаспора. 27 червня 1964 року монумент на честь Кобзаря було відкрито і в Вашингтоні. Церемонія відкриття пам'ятника, створеного скульптором Леонідом Молодожанін, стала важливою подією міста. За приблизними підрахунками, в той день зібралося 100 тисяч українців з усього світу. Вулицями Вашингтона пройшов парад. Головним оратором на відкритті монумента був 34-й президент Сполучених Штатів Америки Дуайт Ейзенхауер, який трьома роками раніше підписав дозвіл на спорудження монумента. Нині до пам'ятника Шевченку приходить ледь не кожен українець, який відвідує столицю Сполучених Штатів.

 

28 червня День пам'яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського Х ст. Перший настоятель Православної Церкви Русі -України. З благословення Константинопольського патріарха Миколи Хрисоверга він до рівноапостольного князя Володимира, коли той прийняв хрещення. Митрополит Михайло ревно проповідував Євангеліє на Київській землі, хрестив і повчав новонавернених, засновував перші храми і духовні училища. Йому приписують ініціативу будівництва Київського Золотоверхого Михайлівського монастиря. У 992 році святитель Михайло відійшов до Господа. Мощі праведника були перенесені в Антонієві печери Києво-Печерської обителі, в 1730 році в Успенський храм Лаври.

 

29 червня День пам'яті мучеників Тигрія і Євтропія (V ст.) “Мученики, що страждали, не тільки не сумували і не втрачали віри, а навпаки, раділи і веселилися” Святитель Іоанн Злотоуст. Священик Тигрій і читець Евтропій були членами кліру Константинопольського архієпископа святителя Іоанна Злотоуста. У 404 р. з початком гонінь на Злотоуста їх заарештували і звинуватили в підпалі храмів і міських будівель. Святого Тигрія піддали катуванням, а потім заслали в Месопотамію, де він і помер. Святого Евтропія кинули в темницю, під час тортур він помер. Його тіло, кинуте на поталу собакам, християни вночі забрали і поховали. Під час похорону Евтропія багато людей чули ангельський спів.

 

30 червня День пам'яті мученика Шалви ХІІІ ст. “Я не бажаю ніяких придбань, крім збереження Божественного образу, за яким я створений” Мученик Шалва. Як воїн він відрізнявся хоробрістю і мужністю. Як член Церкви - багатьма християнськими чеснотами. Під час правління грузинської цариці Тамари святий Шалва був володарем однієї з областей її царства. Коли ж Грузія страждала від навали турецького війська, Шалва очолив християнське воїнство. Здобувши блискучу перемогу, він зберіг мир для свого народу. У 1227 році на грузинську землю прийшли інші завойовники - перси. Святий Шалва був поранений в бою і потрапив у полон. Перський шах виявив турботу про полоненого, умовляючи його відректися від Христа і прийняти іслам. Але ні вмовляння, ні тортури не зламали праведника. Князь Шалва помер як мученик за Христа.

 

1 липня День пам'яті преподобного Леонтія, канонарха Печерського XIV ст. “Послухай Бога в заповідях, щоб і Він почув тебе в молитвах” Св. Іоанн Злoтоуст. Преподобний Леонтій,, вступив до Києво-Печерського монастиря в 14 столітті в дуже юному віці. Згодом Леонтій прийняв в монастирі чернечий постриг. Він володів прекрасним голосом і коли навчився грамоті отримав благословення нести послух канонарха. За свій самовідданий подвиг був прославлений Господом даром чудотворення. Преподобний Леонтій спочив молодим. Нині нетлінні мощі угодника Божого покояться у Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври.

 

Obedience: From the time of our youth we are taught obedience. We are, of course, taught to be obedient to our parents, to our teachers, to the law, and to our employers when we enter into the work force. We know that obedience in such cases is a necessary part of life which keeps good order in our families and in the broader society. However, we don’t like to be told what to do “no one’s going to tell me what to do!” We tend to view obedience as a burden, but as we see in the Epistles of the great Apostle St. Paul, obedience is a necessary part of the Orthodox Christian life. But why is that? The Problem: Adam and Eve were created in a state of communion with God, and they were called to draw ever nearer to God and to grow in His likeness by the good use of their free will. They were given a commandment – not to eat of the Tree of the Knowledge of Good and Evil in order to strengthen them in obedience to God, but they instead united their wills with that of the serpent, and turned from God in disobedience. Speaking of Adam, St. Paul states: “For as by one man's disobedience many were made sinners” (Rom. 5:19), and earlier: “Wherefore, as by one man sin entered into the world, and death by sin; and so death passed upon all men, for that all have sinned” (Rom. 5:12). Sin and death are the spiritual enemies that infect us (1 Cor. 15:26), and disobedience is the root cause that of Adam, and our own continual sins. St. John Chrysostom asks: “What armed death against the world?” and he replies: “The one man’s eating from the tree only.” The Solution Man’s free will was never lost, and so we see many righteous people in the Old Testament who were obedient to the commandments of God in the Mosaic Law (cf. Heb. 11), but one of the constant themes in St. Paul’s Epistles is the Law’s inability to justify us before God (see for example Rom. 3:20ff., Gal. 2:16, Heb. 7:19). So God, in His great love for mankind and in His desire to save all men (1 Tim. 2:4), sent His only-begotten Son to do that which the Law could not do to condemn sin the flesh (Rom. 8:3). Christ became flesh for us men and for our salvation out of obedience to the Father. “He humbled Himself, and became obedient unto death, even the death of the cross” (Phil. 2:8), and therefore His name is exalted above every name (2:9), and He has become the author of our salvation (Heb. 5:8-9): “so by the obedience of One shall many be made righteous” (Rom. 5:19). Whereas the first Adam introduced sin and death into the world through his disobedience, the Second Adam, Christ our God, grants life to the world through His perfect obedience. And Christ was not obedient to the Father out of any sense of slavery, but out of His immeasurable love for the Father, and for us, who He laid down His life to save. Our Participation: So now we see why obedience is so important for the Orthodox spiritual life. Disobedience leads to sin and death, but the obedience of Christ leads us to righteousness and eternal life. St. Paul states: “Know ye not, that to whom ye yield yourselves servants to obey, his servants ye are to whom ye obey; whether of sin unto death, or of obedience unto righteousness?” (Rom. 6:16). Christ’s obedience restores the possibility of the communion with Him that Adam and Eve lost in the Garden, but we still have our free will – God will not force us to accept the fruits of His obedience. And this is why obedience is so crucial for an authentic spiritual life – because humble obedience likens us unto Christ and grants us participation in His obedience. The Fathers of the Church tell us that the root of Adam’s disobedience was ­self-love, but obedience is rooted not in slavery, but in love for God and others. St. Paul exclaims: “Stand fast therefore in the liberty wherewith Christ hath made us free” (Gal. 5:1). St. Maximus the Confessor states that “desire, pure of the passion of self-love, ought to be driven by yearning for God alone,” for “ove alone, properly speaking, proves that the human person is in the image of the Creator.” Who Are We to Obey? Obedience is a constant theme in the writings of St. Paul. That he discusses it again and again in all of his Epistles tells us undoubtedly that it is a centrality in the Christian life. He speaks of many relationships in which we humbly and lovingly offer our obedience, which heals us of the misuse of our will and guides us to Christ and His will.

 

Vigil Lights offered weekly by Fr. Michael Zaparyniuk Jr, Richard Hibbs, Mr. & Mrs. William Leszczuk, Jean Halko, Helen Paszkowski. Thank you.

  

We pray for all of our shut-ins who are unable to attend church services. If you, or anyone you know, would like to have their name added or removed from the prayer list please let Father know.      

 

Please don't throw out the church bulletins, or any photos with our Lord and Saints. You may bring them to the church, and place them in the box which is located on the front door.

Share This: